ХХVII НАЦИОНАЛEН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ

„ЯНКО ПЕТРОВ“

13 и 14 МАЙ 2017г., Гълъбово

 

  16-годишният Метин Неджибов от НУФИ "Филип Кутев" град Котел с преп. Тодор Петров заслужи ПРИЗ "ЯНКО ПЕТРОВ“ за най-добър гъдулар професионалист на 27-ия национален фолклорен фестивал в миньорския град Гълъбово.

  Фестивалът носи името на прочутия гъдулар от този край Янко Петров. Участваха 1373 души - гъдулари - самодейци и професионалисти, танцьори и певци.

  Източник - https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/6223693

  И още награди:

І възрастова група (от 14 до 18 години)

I НАГРАДА – Искрен Емилов Йорданов /9 клас/

II НАГРАДА – Денислав Галинов Любенов /6 клас/

III НАГРАДА – Михаил Димтров Атанасов /8 клас/

Дуа, триа и гъдуларски състави – професионалисти

I НАГРАДА – Гъдуларски състав при НУФИ "Филип Кутев” – гр. Котел

III НАГРАДА – Дует Венелина Недкова и Данаил Петров

Поздравления за участниците и техните преподаватели.

*  *  *  *  *

VI НАЦИОНАЛEН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС

„ЗАБЛЕЯЛО МИ АГЪНЦЕ“

12–14 МАЙ 2017г.

 

В изключителната надпревара достойно се представиха участниците от НУФИ "Филип Кутев" град Котел.

Раздел „Народно пeене“

Индивидуални изпълнители

II НАГРАДА – Здравко Динев /10 клас/

II НАГРАДА – Алис Ахмедова /10 клас/

III НАГРАДА – Стефани Иванова /10 клас/

III НАГРАДА – Василена Василева /8 клас/

Безспорни първенци са Танцовите състави на VI и VII клас с преп. Константин Петров.

Раздел "Танцово изкуство"

Категория "Сценични танци"

I НАГРАДА – VII клас НУФИ „Филип Кутев” гр. Котел

I НАГРАДА – VI клас НУФИ „Филип Кутев” гр. Котел

Поздравления за участниците и техните преподаватели.

*  *  *  *  *

XIV НАЦИОНАЛEН КОНКУРС-НАДИГРАВАНЕ

„ЗЛАТНА ГЕГА“

29 април 2017г., Котел

  Конкурсът е ежегоден празник на уникалните, вечно живи и неизчерпаеми в многообразието си български танци.

Категория А (надиграване по двойки)

I НАГРАДА – Стела Иванова Михайлова /12 клас/

I НАГРАДА – Яни Петров Ангелов /12 клас/

I НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – Пламен Живков Николов /8 клас/

I НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – Цветелина Иванов Иванова /8 клас/

II НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – Биляна Атанасова Стойчева /8 клас/

II НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – Наталия Илиева Вълкова /8 клас/

III НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – Свилен Стефанов Добрев /8 клас/

I НАГРАДА – Филисия Захариева Христова /7 клас/

II НАГРАДА – Богомила Божидарова Цингова /7 клас/

III НАГРАДА – Надежда Пламенова Христова /7 клас/

III НАГРАДА – Тодор Любенов Люцканов /7 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – Ивайла Сивкова Сивкова, Анелия Билянова Иванова, Адриана Христова Ангелова, Петя Даниелова Василева, Анна Антонова Катикова, Габриела Йорданова Минева, Иван Христов Карауланов, Магдалена Маркова Нейчева, Доника Георгиева Чаушева, Диян Стефанов Колев, Димитрина Тодорова Девeджиева, Цветослава Иванова Иванова, Ваня Георгиева Тодорова, Кристиян Станимиров Георгиев, Надя Христова Стойкова, Росица Радославова Радева, Теодор Василев Бонев, Мишел Бориславов Бонев, Татяна Йовчева Динева, Тихомир Атанасов Атанасов, Момчил Христославов Иванов, Мирослава Димитрова Димова, Александър Николаев Караколев, Димана Румен Ригова

Категория В (ансамблово надиграване)

I НАГРАДА – ТС на VI кл - НУФИ "Ф. Кутев"

I НАГРАДА – ТС на VII кл - НУФИ "Ф. Кутев"

I НАГРАДА – ТС на XI кл. - НУФИ "Ф. Кутев"

II НАГРАДА – ТС на V кл. - НУФИ "Ф. Кутев"

I НАГРАДА – ПТА - НУФИ "Ф. Кутев"

II НАГРАДА – ТС на VIII кл -НУФИ "Ф. Кутев"

II НАГРАДА ТС IX кл. - НУФИ "Ф. Кутев"

II НАГРАДА – ТС Xкл - НУФИ "Ф. Кутев"

Поздравления за участниците и техните преподаватели.

*  *  *  *  *

XV НАЦИОНАЛEН КОНКУРС

„ВЪЛШЕБНИ РИТМИ“

22 и 23 април 2017г.

Нови пазар

  Целта на конкурса е да издирва и популяризира нови, талантливи дарования, посветили се на фолклорното изпълнителско изкуство, да стимулира високо професионално майсторство и художествен вкус, да даде взможност за обмяна на новаторски методики в съвременното обучение на фолклорни изпълнители.

Достойно представяне на учениците от НУФИ „Филип Кутев”, град Котел:

I НАГРАДА – ТРИО ГАЙДИ

I НАГРАДА – ДУО ГАЙДИ

I НАГРАДА – МАЛЪК ГАЙДАРСКИ ОРКЕСТЪР

I НАГРАДА – ГОЛЯМ ГАЙДАРСКИ ОРКЕСТЪР

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА - Радослав Мариянов /8 клас/

II НАГРАДА И СТИПЕНДИЯ – Георги Гонов /10 клас/

II НАГРАДА – Хрисимир Недев /7 клас/

II НАГРАДА – Павел Пламенов /6 клас/

III НАГРАДА – Петър Димитров /7 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – Иван Костадинов /10 клас/, Стефан Янков /9 клас/, Стоян Иванов /7 клас/, Йован Велков /7 клас/, Радослав Василев /7 клас/

*  *  *  *  *

IX НАЦИОНАЛEН ДЕТСКО-ЮНОШЕСКИ КОНКУРС

„ПЕСЕННА ДЪГА НАД КУТЕВ“

01 април 2017г., Котел

  Целта на конкурса е съхраняване на песенния и инструменталния фолклор на България и приобщаване на младото поколение към ценностите на фолклорните традиции, както и откриването и изявата на млади таланти.

НАРОДНО ПЕЕНЕ

I НАГРАДА+СТИПЕНДИЯ – АЛИС АХМЕДОВА /10 клас/

I НАГРАДА – ДАНА АНГЕЛОВА /7 клас/

I НАГРАДА – НИКОЛ ПЕТРОВА /6 клас/

I НАГРАДА – МУСТАФА КЕЛОГЛАН /6 клас/

I НАГРАДА – БЕЙТУЛА БОНЧЕВ /5 клас/

III НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – ИВАН ХРИСТОВ /9 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – НЕЛИНА ИВАНОВА /8 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ТЕОДОРА ТОДОРОВА /10 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ПОЛИНА МИРЧЕВА /9 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – РАЛИЦА РАЙЧЕВА /9 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – СТИЛИЯНА-РОСА МАТЕВА /9 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ВАСИЛЕНА ВАСИЛЕВА /8 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – АННА СЕРБЕЗОВА /8 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – КАМЕЛИЯ КОЙЧЕВА /11 клас/

ТАМБУРА

I НАГРАДА – АЛИ КЕЛОВ /12 клас/

I НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – КЕМАЛ МОЛЛОВ /9 клас/

III НАГРАДА – РАИСА СИМЕОНОВА /8 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – БАЙРАМ ХАМЗОВ /10 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ХАЛИЛ МОЛКОЧЕВ /9 клас/

ГЪДУЛКА

I НАГРАДА – ДАНАИЛ ПЕТРОВ /12 клас/

I НАГРАДА – БОЖАНА СТЕФАНОВА /12 клас/

I НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – ВЕНЕЛИНА НЕДКОВА /11 клас/

II НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – МЕТИН НЕДЖИБОВ /10 клас/

II НАГРАДА – ГАБРИЕЛА КОСТАДИНОВА /7 клас/

II НАГРАДА – ДЕНИСЛАВ ЛЮБЕНОВ /6 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – САШО КОМИТОВ /7 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – МИХАИЛ АТАНАСОВ /8 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ИСКРЕН ЙОРДАНОВ /9 клас/

ГАЙДА

I НАГРАДА – РАДОСЛАВ ДИМИТРОВ /8 клас/

I НАГРАДА – ПЕТЪР ДИМИТРОВ /7 клас/

I НАГРАДА – ХРИСИМИР НЕДЕВ /7 клас/

I НАГРАДА – ПАВЕЛ ДИМИТРОВ /6 клас/

II НАГРАДА – ЙОВАН СТОЯНОВ /7 клас/

III НАГРАДА + СТИПЕНДИЯ – ИВАН КОСТАДИНОВ /10 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ГЕОРГИ ГОНОВ /10 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – СТОЯН ИВАНОВ /7 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – РАДОСЛАВ ВАСИЛЕВ /7 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – БОЖИСЛАВ НЕДЖИБОВ /6 клас/

КАВАЛ

I НАГРАДА – МАРИЯН НЕДКОВ /7 клас/

II НАГРАДА+СТИПЕНДИЯ – СТОЯН СТОЯНОВ /9 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ФЕРНАНДО ФИЛКОВ /9 клас/

ЦВЕТОВЕ ОТ ДЪГАТА

СИН - ЗДРАВКО СТЕФАНОВ /10 клас/

ЧЕРВЕН - ХРИСТИАНА ЧИЛИНГИРОВА /11 клас/

ОРАНЖЕВ - ИЛИНА ГРИГОРОВА /11 клас/

ВИОЛЕТОВ - ПЕТЯ МАНЕВА /9 клас/

Поздравления за участниците и техните преподаватели.

*  *  *  *  *

ДЕСЕТИ НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС

"ДУНАВСКИ СЛАВЕИ"

17 и 18 март 2017 г., Русе

  Целта на конкурса е популяризиране на българския музикален фолклор и приобщаване на младото поколение към българската култура. Провежда се в четири раздела: народно пеене – индивидуални изпълнители, инструменталисти–индивидуални изпълнители, камерни вокални и инструментални групи, както и хорови състави и оркестри.

РАЗДЕЛ 1 – НАРОДНО ПЕЕНЕ, ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

3 ВЪЗР.ГР. 14-17 г.

II НАГРАДА И СТИПЕНДИЯ – ТАТЯНА СТОЯНОВА /11 клас/

*  *  *  *  *

II НАЦИОНАЛEН КОНКУРС

„ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ ПЕЯТ, ТАНЦУВАТ, РИСУВАТ“

11–12 март 2017г., Шумен

  Конкурсът се провежда в три направления – музика, изобразително изкуство и хореография. Организатори са СУ "Сава Доброплодни" и Община Шумен.

Достойно се представиха учениците от НУФИ „Филип Кутев”, град Котел заявили участие в този конкурс:

НАРОДНО ПЕЕНЕ

I НАГРАДА И СТУДИЕН ЗАПИС – ТАТЯНА СТОЯНОВА /11 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ПОЛИНА МИРЧЕВА /9 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – ГАБРИЕЛА КОСТАДИНОВА /7 клас/

ТАМБУРА

I НАГРАДА – ХАЛИЛ МОЛКОЧЕВ /9 клас/

ГЪДУЛКА

II НАГРАДА – ГАБРИЕЛА КОСТАДИНОВА /7 клас/

КОЛЕКТИВНИ

ДУЕТ ГАБРИЕЛА КОСТАДИНОВА И РАЛИЦА РАЙЧЕВА - II НАГРАДА

Поздравления за участниците и техните преподаватели.

*  *  *  *  *

X НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ТАМБУРА

“РУСКО СТЕФАНОВ”

29 октомври 2016 г., Сунгурларе

Повече от сто индивидуални и групови участници се състезават в десетото издание на националния фолклорен конкурс за изпълнители на тамбура на името на популярния музикант Руско Стефанов. Конкурсът се провежда в град Сунгурларе, област Бургас.

Достойно се представиха учениците от НУФИ „Филип Кутев”, град Котел заявили участие в този конкурс:

Втора възрастова група

I НАГРАДА – СТЕФАН АВРАМОВ /8 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – РАИСА СИМЕОНОВА /8 клас/

Трета възрастова група

III НАГРАДА И СТИПЕНДИЯ – ХАЛИЛ МОЛКОЧЕВ /9 клас/

Четвърта възрастова група

I НАГРАДА – АЛИ КЕЛОВ /12 клас/

III НАГРАДА – ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ /12 клас/

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – БЛАГОВЕСТ РУВАЧЕВ /12 клас/

ТАМБУРАШКА ФОРМАЦИЯ - I НАГРАДА

Поздравления за участниците и техните преподаватели Христина Койчева и Мария Градешлиева.

*  *  *  *  *

2015/2016 г.

>> Награди и постижения на ученици от участия в концерти, конкурси и други формати през учебната 2015/2016 година прочети...

2014/2015 г.

>> Награди и постижения на ученици от участия в концерти, конкурси и други формати през учебната 2014/2015 година прочети...

2013/2014 г.

>> Награди и постижения на ученици от участия в концерти, конкурси и други формати през учебната 2013/2014 година прочети...

Котел 8970, Георги Захариев 2, 045342215; 045342248

email: smu_k_l@mail.bg