1000 СТИПЕНДИИ

01 ноември 2017 г.

 

 

Петима са учениците от НУФИ "Филип Кутев" - гр. Котел, стипендианти на проект "1000 стипендии" за учебната 2017/2018 година.

ОСНОВНА СТИПЕНДИЯ

Здравко Динев Стефанов, 11 клас - Музика

Стелиана Веселинова Тенева, 11 клас - Музика

Стефани Иванова Иванова, 11 клас - Тетрално и филмово изкуство

ПООЩРИТЕЛНА СТИПЕНДИЯ

Деница Валентинова Бъчварова, 10 клас - Литература

Доника Михайлова Богданова, 11 клас - Психология

Поздравления за всички номинирани и пожелание за нови успехи!

*  *  *  *  *

XXII НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА БЪЛГАРСКИ НАРОДНИ ПЕСНИ

"СЛАВЕЙЧЕ"

28-29 октомври 2017 г.

 

 

97 деца от всички краища на страната се включиха в 22-то издание на Националния конкурс за млади изпълнители на български народни песни „Славейче“.

Ето имената на нашите възпитаници, завоювали награди:

ЧЕТВЪРТА ГРУПА - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I НАГРАДА /Аранжимент и професионален запис/ – Нелина Калчева Иванова, „Два брата дялба делили” с преподавател С. Ченкова

II НАГРАДА

1. Петя Атанасова Манева, „Гльодай ма, вакъл Иване” с преподавател А. Лефтерова

2. Борислава Цвветелинова Цекова, „Янкин брат” с преподавател Ч. Чалъкова

3. Василена Цветелинова Василева, „Ах, седнал ми е Марко” с преподавател А. Лефтерова

III НАГРАДА – Дана Росицова Ангелова, „Наньо от горе свървеше” с преподавател Ст. Хътова

Поздравления за участниците и техните преподаватели.

 

*  *  *  *  *

XI НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ТАМБУРА

“РУСКО СТЕФАНОВ”

28 - 29 октомври 2017 г., Сунгурларе

 

Отлично представяне на нашите тамбуристи в 11-тото издание на Националния фолклорен конкурс за изпълнители на тамбура на името на популярния музикант Руско Стефанов.

Втора възрастова група

I НАГРАДА – Данилин Еленов Петков с преподавател Хр Койчева

Трета възрастова група

I НАГРАДА – Дует тамбури с преподавател Хр Койчева

I НАГРАДА – Квартет тамбури с преподавател Хр Койчева

I НАГРАДА – Тамбурашки оркестър с преподавател Хр Койчева

СТИПЕНДИИ:

I НАГРАДА И СТИПЕНДИЯ – Халил Еролов Молкочев с преподавател М.Градешлиева

II НАГРАДА И СТИПЕНДИЯ – Байрам Ибрахимов Хамзов с преподавател Хр Койчева

III НАГРАДА И СТИПЕНДИЯ – Стефан Веселинов Аврамов с преподавател Хр Койчева

Поздравления за участниците и техните преподаватели.

 

*  *  *  *  *

II НАЦИОНАЛЕН ДЕТСКО–ЮНОШЕСКИ ФЕСТИВАЛ

„МИСИОНИС ПЕЕ И ТАНЦУВА”

14 октомври 2017 г., ТЪРГОВИЩЕ

 

Отлично представяне на нашите тамбуристи в 11-тото издание на Националния фолклорен конкурс за изпълнители на тамбура на името на популярния музикант Руско Стефанов.

РАЗДЕЛ ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

I НАГРАДА – Татяна Стоянова - 12 клас, Народно пеене

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – Сандриния Илийкова - 11 клас, Народно пеене

I НАГРАДА – Атанас Георгиев - 9 клас, БТанци, за надиграване на ръченица

РАЗДЕЛ ВОКАЛНИ ГРУПИ И ХОРОВЕ:

I НАГРАДА – ПРЕДСТАВИТЕЛЕН ХОР НА НУФИ „ФИЛИП КУТЕВ”, КОТЕЛ С ДИРИГЕНТ ДИМИТРИНКА ДИНЕВА

Поздравления! Покорявайте все по-високи върхове.

*  *  *  *  *

 

Котел 8970, Георги Захариев 2, 045342215; 045342248

email: smu_k_l@mail.bg